KinSenior vadba za starejše
Redna telesna aktivnost ob dobri družbi je odličen način zaviranja procesov staranja.
Redna telesna aktivnost ob dobri družbi je odličen način zaviranja procesov staranja.
Vadba za starejše pri nas poteka pod strokovnim vodstvom kineziologov, katerih glavna skrb je prilagajanje vadbene vsebine vsakemu udeležencu posebej, glede na njegove individualne značilnosti in stopnjo telesne pripravljenosti. Zavoljo individualnega pristopa vadbe potekajo v manjših skupinah, kjer se osredotočamo predvsem na povrnitev moči, koordinacije, ravnotežja in gibljivosti. Vsekakor pa ne pozabimo tudi na družaben vidik, kjer sta dobra volja in smeh redna spremljevalca KinSenior vadbe za starejše.
Obiskujete lahko naslednje tipe vadb:
Vadba za moč ima pri starejših populacijah izjemno pomembno vlogo, saj zavira mišično atrofijo in upočasnjuje pojavnost pogostih obolenj v starosti, kot je na primer osteoporoza. Poleg krepitve in zaviranja s starostjo verjetnejših obolenj primerno strukturirana vadba moči pri starejših ohranja ter izboljšuje gibljivost in pozitivno vpliva na sposobnost ravnotežja.
Kolčni in kolenski sklepi so eni izmed večjih sklepov človeškega telesa, zato ni presenetljivo, da prispevajo velik delež k stabilnosti telesne drže. Tistim, ki nimajo prevelikih težav z omenjenimi sklepi (bolečine, obraba, slaba gibljivost), lahko morebitne težave omilimo z vadbo, ki je usmerjena predvsem v krepitev mišičnih skupin nog ter povečanje gibljivosti v kolčnih sklepih.
Izboljšana gibljivost in stabilnost nožnih sklepov izboljšuje raven ravnotežja, le-to pa služi k lahkotnejši hoji in zmanjšanju možnosti nepredvidenih padcev starostnika.
Marsikdo v zrelih letih se je že soočil z degenerativnimi spremembami v hrbtenici ali kroničnimi bolečinami hrbta, zato omogočamo tudi bolj umirjen pristop k vadbi. Na vadbi za zdravo hrbtenico veliko časa posvečamo krepitvi ter učenju kontrole trupa, ramenskega obroča in kolčnega predela.
Sam ritem in tempo vadbe je bolj umirjen, kar služi kot dobra vstopna točka tistim starostnikom, ki imajo težave z bolečinami v predelu hrbta in bi radi rekreacijo zopet vključili v svoj vsakdan.
Tovrstna vadba je organizirana tako, da poleg krepitve mišičja poskrbimo tudi za primerno kardio obremenitev, s čimer ohranjamo in izboljšujemo sposobnosti srčno-žilnega sistema. Ker pa se zavedamo vse večjih individualnih posebnosti med posamezniki v zrelih letih, poskrbimo, da kljub skupinskemu pristopu k vadbi, intenzivnost posebej prilagodimo vsakemu vadečemu posebej v skupini.
Vadbo za starejše izvajamo v Ljubljani in v Domžalah.